,,Českolipský laický záchranář“

Ve středu 7. 2. 2018 se žáci 9. ročníku - A. Stejskalová (velitel), M. Hladký, M. Pouzarová a K. Pražská zúčastnili v Nemocnici Česká Lípa soutěže ,,Českolipský laický záchranář“.

Žáci soutěžili ve 4 členném družstvu.

Procházeli stanovišti, na kterých je čekala modelová situace se 2 zraněnými. Jedno zranění bylo závažnější (např. resuscitace, otevřená zlomenina), druhé bylo lehčí, méně náročné na ošetření, (např. odřeniny, zhmoždění). Mezi zraněními, která děti ošetřovaly, byla resuscitace, poranění kostí a kloubů (zhmoždění, vymknutí, zlomenina otevřená, zavřená), rány (popáleniny, tržné, povrchové – odřeniny), krvácení (zevní, vnitřní), akutní stavy (alergická reakce, hypoglykemické kóma, epileptický záchvat, astmatický záchvat).

Žáci neznali modelové situace, museli si poradit se situacemi, které viděli. K ošetření měli k dispozici pomůcky na jednotlivých stanovištích a také museli improvizovat.

Součástí soutěže byl i letos test PP, který ověřil základní znalosti v poskytnutí první pomoci. A. Stejskalová byla pochválena, neboť jako jediná ze všech soutěžících získala plný počet bodů.

Naše družstvo získalo pěkné 3.místo. Chtěla bych dětem poděkovat za vzornou reprezentaci naší školy.

Mgr. H. Hrušková

Obrázek galerie -