Roušky budou od čtvrtka povinné ve vnitřních prostorách

Roušky budou od čtvrtka povinné ve vnitřních prostorách

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a rekordním nárůstům nových případů bude od čtvrtka platit povinnost nosit roušky ve vnitřních prostorách budov v celém Česku.

Novinky.cz:

Plaga: Roušky budou povinné ve škole všude mimo třídy

„To plošné opatření, které má mít platnost pro společné vnitřní prostory pro celou Českou republiku, tak je podle mých informací Ministerstvem zdravotnictví koncipováno v duchu opatření, které jsme ve školách avizovali v rámci manuálu pro společné prostory. To znamená, že by se to nemělo týkat výuky ve třídách a učebnách, ale mělo by to být nošení roušek uvnitř škol, to znamená na chodbách. V podstatě v tom režimu, který jsme znali na jaře a který byl koncipován i v rámci manuálu pro oranžový kód,“ prohlásil na dotaz Seznam Zpráv ministr Robert Plaga.

Od 10.9. 2020 musí mít žáci ve škole roušku ve všech společných prostorách kromě třídy. Je nutné, aby každý žák měl u sebe minimálně dvě roušky a igelitové obaly na jejich uložení. 

Rodiče žádáme, aby do budovy školy vstupovali s rouškou a to jen v nutných případech.

Mgr. Jan Policer